23 Mart 2012 Cuma

Çiçek Desenli Pantolonlar

Baharın gelmesiyle her yerde çiçek desenini görmeye başladık bile. Yazları ve baharda giymeyi en çok sevdiğim çiçek deseni şimdi pantolonların üzerinde ve bu yaz çok moda. Ben kendi adıma bayıldığımı söyleyebilirim kesinlikle alınacaklar listesinin en başında geliyor. Peki nerede bulabilirsiniz ben bu güne kadar Zara , Topshop, River Island, H&M veStradivarius 'ta gördüm. 

Finally spring is here  by the way we can see floral print everywhere and also on trousers. I love wearing clothes which has floral print on spring and summer. This spring and summer floral trousers are so trendy and I have to say I love them. One of them is the first thing of my buy list for this spring and summer. You can find them at Zara, Topshop, River Island, H&M  and Stradivarius.
19 Mart 2012 Pazartesi

Van Gogh Alive Sergisi

Dün Van Gogh Alive sergisinde ne giydiğimi göstermiştim. Bu günde sergiden bazı kareler paylaşmak istedim. Sergi harikaydı, resim ve teknoloji ancak bu kadar güzel birleştirilebilirdi. Zaten muhteşem olan resimler üç boyutlu hale gelmiş ve tüm duvarları sarmıştı tek kelimeyle harikaydı.
Yesterday I talked about what I wore for visiting Van Gogh Alive exhibition and I wanted to show you more photos from the exhibition today. The exhibition was wonderful. Art and technology coukl be harmonized well as much as this way. The pictures which were already great, have became 3D and they covered all of the walls.


Küçük Van Goghlar için de böyle küçük masalar vardı ben de orada fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedim.

There were some tables for junior Van Goghs and I was taken some photo there.

Sanatı modayla bu çantalarda buluşturmuşlar, Van Gogh'un harika resimlerini çantaların üzerine de yerleştirmişlerdi.

Art and fashion were harmonized at those bags,  Van Gogh's paintings were on the bags.

18 Mart 2012 Pazar

Van Gogh Alive Sergisinde Ne Giydim

 Geçen cumartesi arkadaşımla Van Gogh Alive sergisine gittik ve ben de oraya giderken neler giydiğimi sizinle paylaşmak istedim.Sergi nasıldı diye soracak olursanız harikaydı onu da diğer postta anlatacağım.

Last saturday my firiend I went to Van Gogh Alive exhibition and I wanted to show you what I wore. I'm gonna talk about exhibition later but now I have to say it was amazing.
Aksesuar olarak en sevdiğim love yazan yüzüğümü, saatimi ve iki tane bileklik taktım.Çantam ise görüntüsünden de anlaşılacağı gibi annemin benim yaşlarımdayken kullandığı çantası, ne varsa eskilerde var.

I wore the love ring (it's my best),the watch and  two bracelet as jewelry.The bag is from my mother. It's pretty old.Biraz farklılık olsun dedim ve kemeri ceketimin üzerine taktım.
I wore the belt over the jacket to make difference16 Mart 2012 Cuma

Rain Boots and Parka

Dün kar yağdığından dolayı bugünde en azından yağmur yağar diye düşündüm ve geçirdim yağmur botlarımı ayağıma ama boşuna giymiş oldum çünkü yağmur falan yağmadı hatta oldukça güneşli bir gündü diyebilirim. Güneşi çok özlemişim hatta özlemişiz tüm İstanbullular olarak.

I wore my rain boots today because it was snowing yesterday here so I thought that  it would rain today but it didn't, Even it was sunny. I miss the sun and also all people from istanbul miss it.

 El örgüsü kazağımı giydim.
I wore my handmade sweater.
Kazağıma biraz hareket katmak için bir yerine iki tane kolye taktım.
I wore two necklace to make my sweater stylish.


Yağmur botlarımı çok seviyorum çünkü çok fazla yağmur botu gibi görünmüyorlar yani demek istediğim yalnızca ayaka kısmı plastik olduğu için en azından benim gözüme gayet güzel görünüyorlar.

I love my rain boots because they don't look like a pair of rain boots. I mean it didn't made only plastic material it has also leather so it seems nice to me.


15 Mart 2012 Perşembe

Colorful Knives

Uzun zamandır hiçbir şey yazamamıştım kısmet bugüneymiş aslında bu post uzun zamandır yazmayı düşündüğüm bir posttu ama dediğim gibi bu güne kadar bekledi. Neyse gel gelelim konumuza, kulağınıza biraz tuhaf gelebilir ama konumuz bıçaklar. Aslında pek de sevimli olmayan bu vazgeçilmez mutfak aletini pek bir sevimli hale getirmişler ben çok beğendim bakalım siz de beğenecek misiniz.

      I couldn't write anything for a long time i'm sorry. In fact I was thinking about writing this post for a long time but as I said I couldn't. Fortunately  i'm writing this post now. Today's topic is a little bit strange so it's about knives. In fact, those kitchen gadgets which are so important at kitchen and not so cute are so nice now. I liked them hope to you like them too.

Bunlar renkli olanları.
Those are colorful ones.


Bunlarda desenliler.

with some patterns.

Bu da benimki tabiki pembe :D
This is mine. Of course it's pink.
Bu bıçaklarla bişeyleri doğramak daha eğlenceli hale geliyor soğan hariç o hala oldukça acı verici. Yeşil elmayla da pek bir hoş görünüyor.
It's more enjoyable to slice vegetables excepted onions it still makes you cry. It looks so nice with the green apple.

7 Mart 2012 Çarşamba

Marble Nail Art

   Eveeet bugünkü post benim yaparkan çok eğlendiğim marble nail art ile ilgili ben marble art yerine ebru sanatlı tırnaklar demeyi daha çok seviyorum. Nasıl yapılır bu marble nail art diye sorarsanız işte bu sorunun cevabı aşağıda.

 Today's topic will be about  marble nail art which is funny tecnique while doing it. How to do this marble art? The answer is here. 

Gerekli malzemeler;
Bir bardak oda sıcaklığında su
Farklı renklerde ojeler
Bant
Kürdan

You'll need;
a glass of room temperature water
nail polishes
tape
some toothpickTırnağınıza iki kat oje sürerek başlayın oje tamamen kuruduktan sonra işleme başlayabilirsiniz. Parmağınızında boyanmaması için tırnağınızın etrafına bant yapıştırın şimdi tırnağınız işlem için hazır. Suya bir damla bir ojeden bir damla diğer ojeden olmak üzere kullanacağınız tüm ojelerden birer damla damlatın ve resimde gördüğünüz gibi kürdanla şekil verin ama bu işlemleri yaparken çabuk olmalısınız yoksa oje suyun yüzeyinde kuruyabilir. Daha sonrada parmağınızı tam desenin üzerine gelecek şekilde suya batırın ve 5-10 saniye bekleyin suyun yüzeyine kürdanla temizleyip parmağınızı sudan çıkartın iştee ebru sanatlı tırnaklarınız hazırrr.

Firstly, paint your nail two coat of white ,after your nail is compeletly dry you can start the process.By using tape, cover up your skin around nails. Drop from each nail polishes to water. As you see at photo , create a pattern by using toothpick but while you are doing it you must be quick because nail polish may dry on surface of water. Finally, put your finger in water till it covers the pattern that you have created wait for 5-10 second then take your finger out. That's it, you have done .
UUmarım beğenmişsinizdir.
I hope to you like it.

3 Mart 2012 Cumartesi

Eteğim ve Kırmızı Çoraplar

Bugün yine yağmurla karışık da olsa kar yağdı ben de bunu fırsat bilip diktiğim eteğimle yaptığım kombinin fotoğraflarını çektim.
Today it sleeted again and i made it a advantadge for me  to wear my new skirt and the red tights.


2 Mart 2012 Cuma

Ne Giydim

Leopar desenini çok sevmesem de böyle küçük detaylarda pek bir hoş duruyor. Ben de şimdilik sadece kemerimde kulandım.
Although i don't like leopard print so much, it looks good at details that's why I wore a leopard print belt.
Bu iki kolyeme de bayılıyorum. Yuvarlak olan aslında saat ve bence oldukça şık görünüyor.
I love those necklaces. In fact, circular one is a watch and i think it's look so chic.


1 Mart 2012 Perşembe

Şahmeran Yapımı

Son zamanlarda şahmeranlar pek bir moda. Ben de kendim yapabilir miyim diye düşünürken bunu gördüm ,bundan sonrası malum hemen gidip boncuk aldım ve hemen giriştim şahmeranı yapmaya.

Nowadays ring bracelets are so popular. I was thinking that if i can do it myself or not then  i saw this. After getting  necessaries, i started to do it.


Gerekli malzemeler;
  • ince zincir
  • 2 adet yassı boncuk
  • klips
  • halka
  • boncuk çivisi 
You'll need
  • a thin chain
  • 2 beads
  • a clip
  • some metal rins
  • two pins
İşte sonuç ben çok beğendim umarım sizde beğenmişsinizdir.
Yess it's done i really like it, hope to you like it too.